Protein balls

 

Proteinový kuličky si dávám docela často, když cestuju nebo když prostě nestíhám a potřebuju jenom něco popadnout a běžet. Moc ale nemusím ty, kde jsou datle, nějak jsem se jich pár let zpátky přejedla a od té doby moc ne. Proto jsem se rozhodla udělat si recept na své protein balls, který mi budou chutnat, budu vědět, co přesně v nich je a budou super easy na přípravu. V tomhle receptu samozřejmě nesmí chybět protein. Můj oblíbený je ten od Coconut cookie. Další důležitou složkou, která nám drží kuličky pohromadě je ořechové máslo čokoláda arašídy.

 

1

INGREDIENCE

  • 1/2 hrnku ovesných vloček 1/4 hrnku strouhaného kokosu
  • 1/3 hrnku proteinu
  • 1/2 hrnku oříškového másla čoko-arašídy
  • 2 lžíce rýžového sirupu
  • 2 lžíce mletého lněného semínka + 4 lžíce vody

2

POSTUP

Do menší mističky si přidáme lněný semínko, zalijeme ho vodou a necháme odležet 10-15 minut. Pokud chcete proces urychlit, použijte horkou vodu.

Dále už je všechno supr easy. Smícháme ovesné vločky, kokos a protein, vše zamícháme a přidáme tekuté ingredience - oříškový máslo, rýžový sirup a lněný semínko (až když vidíme, že udělalo lepivou hmotu a je ready). Potom už jenom všechno pořádně promícháme (co si budeme, tyhle věci jdou nejlíp rukama, tak se toho nebojte!) a tvarujeme kuličky! Úplně nejlepší jsou hned takhle čerstvý, ale můžete je schovat i do lednice. Doufám, že vám budou chutnat!

Autor: Veronica (@veronicaleroy)

 

Zpět do obchodu