Cesta SOULBOXU

Naše novinka SOULBOX, kompletní sada vitamínů pro tělo i duši, představuje unikátní srdcový projekt, jehož cesta nebyla úplně obvyklá ani snadná. Dnes už je ale připraven stát se vaším spolehlivým parťákem na cestě ke zdraví. Přečtěte si jeho příběh!

Jak se stal sen skutečností

Jak to celé začalo?

Výrobě a prodeji doplňků stravy se věnuji od roku 2018. To jsme se s tehdejší přítelkyní Karlou pustili do výroby proteinových tyčinek a ořechových másel a následně i doplňků stravy a veganských proteinů ve spolupráci s Forky’s. Naše cesty se ale nakonec rozešly a dnes mám firmu Happy Power pod palcem jen já, Jakub

Vylaďování receptury

S myšlenkou vytvořit komplexní set vitamínů pro fyzickou i duševní rovnováhu jsem si pohrával už několik let. S přechodem na vlastní značku Happy Power jsem si řekl, že je čas jít do toho a dlouholetý sen proměnit ve skutečnost

Na vývoji SOULBOXU jsem spolupracoval s odborníky na výživu, studoval a testoval receptury, až jsem se dobral k výsledku, na který jsem opravdu hrdý. Sedm pečlivě sestavených směsí, které dohromady obsahují všech 13 vitamínů, minerály a byliny v optimálním množství a kombinaci pro nejlepší účinek

Startovač a podpora

K uskutečnění snu jsem ale potřeboval pomoc s financováním výroby, a tak jsem na jaře 2023 rozjel kampaň na Startovači. Oslovil jsem taky Kamu (@chefkamu), autorku barevných veganských kuchařek. Ta se do projektu ihned zamilovala o rozhodla se jej podpořit, stejně jako Nikoleta (@surovadcerka) a Míša z Cool Brno Blog

Bylo to napínavé období, ale vše skončilo dobře a my jsme se v létě pustili do výroby! Hned v září pak šel SOULBOX do prodeje a jako první vitamíny poputovaly k těm, kteří projekt na Startovači podpořili (moc vám děkujeme!). 

Není vitamín jako vitamín

Co mě k vytvoření SOULBOXU přivedlo? Už nějakou dobu vnímám problém na trhu s doplňky stravy. Na internetu je toho o vitamínech spoustu - od článků na specializovaných webech až po doporučení influencerů na sociálních sítích. Ne každý zdroj je ale důvěryhodný a zorientovat se v té záplavě informací je docela oříšek. Proto jsem to udělal za vás. Do SOULBOXU jsem vložil nejen srdce, ale i veškeré své know-how o doplňcích stravy a o tom, jak je správně brát.

Vezměme si třeba takový běžný multivitamín. Ten by vám měl teoreticky pokrýt denní dávku všech potřebných látek v jedné tabletě - na první pohled ideální a pohodlné řešení. Bohužel, je v tom háček… vlastně hned několik. Při výběru vhodného suplementu bychom měli brát v potaz několik věcí, na které se teď podíváme.

1. Co (ne)kombinovat

Jedním z problémů klasických multivitamínů je, že užitím některých vitamínů najednou se jejich účinek se vzájemně vyruší - například vitamínů A + E nebo C + B12. Naopak jiné vitamíny a minerály, jako je D3 + K + vápník, je pro lepší účinek vhodné brát společně.

2. Dostatečná dávka

Na etiketách vitamínů se ze zákona uvádí, kolik % z doporučené denní dávky obsahují. To nám ale neřekne, jaké množství vitamínu se z této dávky do těla skutečně vstřebá.

Například: ze suplementované dávky vitamínu B12 se vstřebá jen zhruba 1-5 %. Abychom tedy pokryli denní příjem tohoto vitamínu, musíme suplementovat mnohonásobně vyšší množství - ideálně aspoň 10 000 % doporučené denní dávky. 

3. Vhodná forma

Záleží taky na formě daného vitamínu či minerálu. V SOULBOXU najdete například hořčík ve dvou různých formách s odlišnými účinky. Od těch se odvíjí i to, kdy jej nejlépe brát. 

Hořčík malát je díky svému energetizujícímu účinku vhodné brát ráno, zatímco hořčík bisglycinát pomáhá se zklidněním a relaxací, proto je ideální před spaním. Obě formy jsou navíc vysoce vstřebatelné (80 %), na rozdíl od oxidu hořečnatého, který se běžně používá v levnějších suplementech a vstřebá se z něj jen okolo 4 %.

All you need is… SOULBOX!

Od vitamínu A po Zinek 

V SOULBOXU najdete u každého vitamínu stručný popis, k čemu slouží a co podporuje. Přidali jsme i krátkou afirmaci nesoucí záměr každého vitamínu. Pojďme se tedy podívat, co všechno SOULBOX obsahuje.

Zajímá vás víc? Detailní složení jednotlivých směsi jsme rozebrali v tomto článku.

SOULBOX je udržitelný & vegan 

Záleží mi na zdraví naší planety. Na ohleduplnost k přírodě a zvířatům myslím u všech produktů Happy Power a to stejné platí taky u SOULBOXU.

Obaly vitamínových směsí jsou vyrobené z recyklovatelných skleniček z tmavého skla. A až vám vitamíny dojdou, můžete je dokoupit v papírových sáčcích za zvýhodněnou cenu a do skleniček si je dosypat. Zabráníme tak společně velkému množství zbytečného odpadu. Kromě toho jsou sáčky praktické na cestování.

Všechny použité ingredience jsou 100% veganské, včetně rostlinných kapslí (z HPMC - hydroxypropylmethylcelulózy). 

Shrnutí: SOULBOX v kostce

Na závěr přináším shrnutí toho, co dělá náš SOULBOX opravdu výjimečný:

  • Všechny potřebné vitamíny a minerály pro zdravé tělo a duševní pohodu v jednom boxu.
  • Optimální množství a kombinace vitamínů + instrukce, kdy je brát pro nejlepší vstřebatelnost.
  • Udržitelnost díky skleněným obalům a dokupování vitamínů v papírových sáčcích. Všechny ingredience 100% veganské.

 

Pořiďte si svého parťáka na cestě ke zdravému tělu a duši. SOULBOX už je dostání na našem e-shopu!

Tudy k SOULBOXU

Zpět do obchodu