7 praktických tipů pro imunitní systém

7 praktických tipů, jak za každého počasí posilovat svůj imunitní systém:

1. Dostatek spánku - když spíme, naše tělo regeneruje a posiluje imunitní systém. Je to právě imunita, která pak bojuje s viry. Obecně se doporučuje přibližně 8 hodin spánku denně.

2. Správná hygiena - ačkoliv je to základ, v dnešních dnech by měla být připomínána víc, než kdy jindy. Mýt si ruce, sprchovat se, nekašlat a nekýchat bez zakrytí úst.

3. Vitamin D - vitamin, který má velký vliv na náš imunitní systém. Jelikož lze získat přirozeně ze slunce, v zimě ho bohužel často máme nedostatek. Ideální je ho v tomto období suplementovat.

4. Méně stresu - lehko na cvičišti, těžko na bojišti. Pokud se konstantě stresujeme, naše tělo má dlouhodobě zvýšenou hladinu kortisolu (stresový hormon) a má to vliv jak na naše fyzické, tak psychické zdraví.

5. Listová zelenina - bylo prokázáno, že její konzumace pomáhá navyšovat tvorbu bílkovin v buňkách a tím podporuje imunitní systém.

6. Pravidelný pohyb - slýcháme to ze všech stran, přesto tento fakt často opomíjíme. Pohyb jako takový má pozitivní vliv jak na fyzickou stránku našeho těla, tak tu psychickou.

7. Nesahejte si na obličej - schválně, zkusili jste si někdy spočítat, kolikrát se za den dotknete svého obličeje? Zkuste toto číslo eliminovat. I přes to, že si umyjete ruce, saháte následně na spoustu povrchů, kde se bakterie nachází. Zkuste se na to zaměřit.

Zpět do obchodu