Vitamínový komplex SWEET DREAMS 45 cps v pytlíčku

Udržitelná varianta s 5% slevou

Dobrali jste poslední vitamínovou kapsli? Není potřeba vitamíny dokupovat společně s dalším zbytečným obalem. Nabízíme udržitelný způsob doplnění vitamínů v podobě papírového sáčku, ze kterého je jen přesypete do prázdné skleničky.

Značka: HappyPower
369 Kč –5 % 350 Kč
sweet dreams sacek
369 Kč –5 %

Co obsahuje vitamínový komplex SWEET DREAMS?

Všechny použité ingredience jsou 100% veganské, včetně rostlinných kapslí (z HPMC - hydroxypropylmethylcelulózy).

Magnesium bisglycinát

Tato forma hořčíku vyniká vysokou vstřebatelností (80 %) oproti jiným formám, jako je oxid hořečnatý. Ten se běžně používá v levnějších suplementech, ale má vstřebatelnost jen okolo 4 %. Výhodou bisglycinátu je i to, že nedráždí žaludek a nemá projímavé účinky. 

Magnesium bisglycinát pomáhá s uklidněním a regenerací, proto je ideální brát jej večer před spaním. Hořčík taky přispívá k celkovému snížení míry únavy a vyčerpání.

GABA

GABA (kyselina gama-aminomáselná) je jeden z neurotransmiterů v mozku. Zlepšuje kvalitu spánku, podporuje regeneraci a zmírňuje nervové i svalové napětí.

Vitamín B6

Vitamín B6 ve formě P5P (pyridoxal-5-fosfát) je aktivní forma B6 s nejlepší využitelností na trhu. 

Vitamín B6 je nezbytný k tomu, aby tělo dokázalo hořčík správně využít. Podporuje účinek magnesia a normální činnost nervové soustavy.

Kozlík lékařský

Bylinka, kterou používaly už naše babičky. Kozlík je známý pro své zklidňující účinky, díky kterým pomáhá s usínáním. Může vám pomoct i po vysazení prášků na spaní. Kromě toho příznivě působí na celkové duševní zdraví a kognitivní funkce.

Pro koho je vitamínový komplex SWEET DREAMS vhodný?

Zajímá vás víc?

Proč bychom měli doplňovat magnesium?

Hořčík má vliv na mnoho klíčových procesů v těle. Je jedním z nejdůležitějších minerálů, ale zároveň v populaci nejvíce nedostatkovým.

V dnešní době je těžké získat potřebnou denní dávku jen z potravy, i když jíme zdravě. Je to dáno nižší kvalitou půdy, způsobem pěstování a zpracování potravin. Na vině je i životní styl - nadměrný stres, velká fyzická zátěž (například u sportovců) nebo častá konzumace alkoholu, to všechno přispívá k deficitu magnesia.

Magnesium bisglycinát: v čem se liší od jiných forem magnesia?

I když magnesium pravidelně doplňujete pomocí suplementů, neznamená to, že máte vyhráno. Existuje několik různých forem magnesia, které se liší svými účinky, a především mírou vstřebatelnosti.

Velmi rozšířenou formou magnesia v doplňcích je oxid hořečnatý, který je sice levný, ale jeho vstřebatelnost je velmi nízká - pouhé 4 %. Ve výsledku tak jen vyhodíte peníze.

Pak máme kvalitní formy magnesia s vysokou vstřebatelností, mezi které patří i magnesium bisglycinát, který jsme použili do směsi SWEET DREAMS. Ten má vstřebatelnost 80 %, nedráždí žaludek, nepůsobí projímavě a díky svým regeneračním a zklidňujícím vlastnostem je vhodný na noc. 

Vysoce využitelnou formou je i magnesium malát, který najdete ve směsi GO FOR IT. Ten má ale energetizující účinek, a proto je vhodné brát jej v dopoledních hodinách.

Nutriční informace

Zdravotní tvrzení dle nařízení EU 432/2012

Hořčík přispívá k:

 • normální psychické činnosti
 • normální činnosti svalů
 • snížení míry únavy a vyčerpání
 • elektrolytické rovnováze 

Vitamín B6 přispívá k:

 • normální činnosti nervové soustavy
 • normální činnosti energetického metabolismu
 • normální psychické činnosti

Obsah účinných látek:

 • Hořčík bisglycinát: 470 mg, z toho elementární hořčík 94 mg (25 %)*
 • Vitamín B6 (P5P): 2 mg (143 %)*
 • GABA: 100 mg
 • Kozlík lékařský: 50 mg

*referenční hodnoty příjmu

Složení:

Bisglycinát hořečnatý, rostlinná kapsle HPMC, kyselina gama-aminomáselná (GABA), kozlík lékařský extrakt (Valeriana officinalis), vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát), protispékavá látka: oxid křemičitý.

Balení obsahuje 45 kapslí.

Dávkování:

Jedna kapsle denně, ideálně 30 minut před spaním. Pro zesílení účinku je možné užít 2 kapsle.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu